Za nami je ďalší rok a celý pracovný kolotoč začal každému z nás. Aj v našom klube začíname ďalší rok. Turnaj Hummel 4 Sports Cup 2020 je prvým súťažným vystúpením našich chlapcov. Turnaja sa zúčastnili mladší žiaci v kategórii U13. V tejto kategórii bojovalo o víťazstvo celkovo 12 družstiev v dvoch skupinách. Súpermi v našej skupine boli družstvá z Poľska, Chorvátska, Maďarska a Slovenska.
Do turnaja chlapci vstúpili víťazstvom nad poľským tímom SPR GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA. Bol to pozitívny moment. V tomto zápase naši chlapci ukázali modernú kombinačnú hádzanú. Druhý zápas nebol pre nás úspešný. Naše družstvo podľahlo kvalitnému súperovi ANGYALFÖLDI SPORTISKOLA ÉS DSE z Maďarska (neskorší víťaz turnaja). Posledný zápas v sobotu, chlapci opäť hrali „svoju“ hru. Porazili tím RK METALAC z Chorvátska.
V nedeľu mali chlapci na programe dva zápasy. Veľmi dôležitý bol prvý zápas v ktorom hrali v priamom súboji z poľským súperom UKS DZIEWIATKA LEGNICA I. o 2. miesto v tabuľke a teda o postup do semifinále. Zápas bol veľmi dramatický. Chlapci zabojovali a predviedli veľmi kvalitný výkon. Súper bol fyzicky viac disponovaný, preto tréneri zvolili obranu, ktorá prinášala úspech. Darilo sa nám narúšať súperovu rozohrávku a donútiť ho k viacerým chybám. Druhý zápas mal byť povinnou jazdou, no chlapci zrejme podcenili súpera z Prešova. Po dramatickom prvom polčase sme nakoniec zvíťazili a postúpili do semifinále.
Pondelok hráčov čakali dva dôležité zápasy. V semifinále chlapci nastúpili proti víťazovi A skupiny USU GRODNO SDYUSHOR NO.8 z Bieloruska. Zápas bol dramatický plný bojovnosti z oboch strán. V závere nedokázali stiahnuť víťazstvo na svoju stranu. Napriek prehre o dva góly, musím chlapcov pochváliť za predvedený výkon. Posledným zápasom bol súboj o 3. miesto. V ňom naše družstvo nastúpilo proti družstvu UKS TSR ORAWA z Poľska. Treba pripomenúť, že vyradili A mužstvo Tatrana. Chlapci nestratili motiváciu a v peknom zápase získali víťazstvo a konečné 3. miesto.
Na naše konto pribudol ešte jeden úspech. Šimon Karvaš sa stal najlepším strelcom v kategórii U13.

Výsledky a tabuľka v A skupiny:

ŠK ZEMPLÍN TREBIŠOV – SPR GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA 17 : 10
ANGYALFÖLDI SPORTISKOLA ÉS DSE – ŠK ZEMPLÍN TREBIŠOV 21 : 10
ŠK ZEMPLÍN TREBIŠOV – RK METALAC 19 : 12
UKS DZIEWIATKA LEGNICA I. – ŠK ZEMPLÍN TREBIŠOV 6 : 11
TATRAN PREŠOV 2008 – ŠK ZEMPLÍN TREBIŠOV 5 : 14

 

1. ANGYALFÖLDI SPORTISKOLA ÉS DSE (HU) 5 5 0 0 110:40  10
2. ŠK ZEMPLÍN TREBIŠOV (SK) 71:54  8
3. UKS DZIEWIATKA LEGNICA I. (PL) 5 3 0 2 78:52 6
4. RK METALAC (HR) 5 2 0 3 64:91 4
5. SPR GRUNWALD RUDA ŚLĄSKA (PL) 5 0 1 4 43:78 1
6. TATRAN PREŠOV 2008 (SK) 5 0 1 4 36:87 1

Semifinále:

ŠK ZEMPLÍN TREBIŠOV – USU GRODNO SDYUSHOR NO.8    13 : 15

Zápas o 3. miesto:

ŠK ZEMPLÍN TREBIŠOV – UKS TSR ORAWA    16:6

Chcem sa poďakovať chlapcom za predvedený výkon, ktorým prezentovali nielen klub ŠK ZEMPLÍN Trebišov, ale aj mesto Trebišov. Chcem sa tiež poďakovať rodičom, ktorí podporujú svoje deti v tomto športe. Viacerí z nich absolvali turnaj spolu so svojimi deťmi a vytvorili nádhernú atmosféru počas zápasov. Nakoniec veľké poďakovanie patrí našim sponzorom a podporovateľom, bez nich by sme nemohli fungovať.

Roman Ostrožovič