Mladé hádzanárky a hádzanári Športového klubu ZEMPLÍN Trebišov sa v dňoch 2. až 4. júla 2021 v Žiline zúčastnili Otvorených majstrovstiev Slovenska v hádzanej (Slovak Open Handball) v kategóriách staršie žiačky, starší žiaci, mladšie žiačky, mladší žiaci a dievčenské prípravky (prípravka I a II).

Dievčatá a chlapci sa stretli so silnou konkurenciou v každej kategórii. Mládež ukázala, čo za  dva mesiace od uvoľnenia opatrení COVID-19 natrénovali. Zistili sme, kde sú naše slabiny, nedostatky, ale aj silné stránky a porovnali sme sa s kvalitnou konkurenciou.

Pocity po turnaji sú pozitívne, máme šikovné dievčatá a chlapcov, ktorí majú chuť na sebe pracovať, a taktiež super trénerov, ktorí chcú dosahovať stále lepšie výsledky a napredovať.

Výrazný úspech zaznamenalo družstvo starších žiakov. Chlapci v základnej skupine zdolali všetkých súperov a z 1. miesta postúpili do Play off skupiny najlepších šiestich družstiev. Tam ich čakali ďalšie tri náročné zápasy. Po výhrach s Hlohovcom a Tatranom Prešov sa konalo veľké finale, v ktorom sa stretli dva neporazené tímy: ŠKP Bratislava – ŠK ZEMPLÍN Trebišov. Po tesnej prehre v kvalitnom zápase  sa družstvo žiakov umiestnilo na krásnom 2. mieste a chlapci sa stali vicemajstrami Slovenska v kategórii U15. Mladší žiaci sa umiestnili na 8. mieste.

Hlasovaním všetkých trénerov, ktorí sa zúčastnili SOH, hráči a hráčky ŠK ZEMPLÍN Trebišov v jednotlivých kategóriách získali aj niekoľko individuálnych ocenení:

  • Najlepší hráč – kategória starší žiaci – Šimon Karvaš
  • Najlepší brankár – kategória mladší žiaci – Štefan Kríž
  • Najlepšia brankárka – kategória prípravka dievčatá – Sofia Mária Gazdagová

 

Ďakujeme celej výprave klubu za bojovné výkony, predvedenú hru a za pekné reprezentovanie mesta a klubu.

Veľké ĎAKUJEM patrí rodičom a fanúšikom, ktorí neúnavne podporovali hráčky a hráčov športového klubu ZEMPLÍN Trebišov.