Dnes sme videli dva úplne odlišné zápasy. Prvý zápas bol v znamení bojovných výkonov na obidvoch stranách. Začiatok našim chlapcom nevyšiel. V polovici prvého polčasu sme prehrávali 5:9. Postupne z chlapcov opadla nervozita, brankári niekoľkými zákrokmi podržali mužstvo a aj preto sme polčas ukončile tesne 14:13. V druhom polčase bol priebeh zápasu veľmi vyrovnaný. Zlom prišiel v 40 až 44 minúte, keď sme navýšili náskok na 4 góly. Súper postupne znervóznel, naproti tomu naši brankári nabrali istotu. Aj napriek niekoľkým slabším chvíľkam chlapci dotiahli zápas do víťazného konca.
V druhom zápase nastúpili naši starší dorastenci proti značne oslabenému mužstvu Martina. Od začiatku to bol nerovný boj, v ktorom neamli chlapci z Martina žiadnu šancu. Tréner Trebišova využil príležitosť a dal veľkú porciu minút na ihrisku chlapcom z lavičky. Tí sa mu odmenili veľkou snahou, peknými akciami a gólmi.

1. liga mladší dorastenci, 5. kolo

Slavoj – ZEMPLÍN Trebišov – THA Martin 25:20 (14:13)

Zostava Trebišova: Štefan Kríž, Samuel Bobrík, Peter Ďurka [1], Jakub Iľko, Tomáš Smržik [5], Šimon Karvaš [7], Viliam Vlasatý, Marco Zalom, Samuel Petričko, Vladimír Miňo, Alex Mojsej, Oliver Lejba [5], Benjamín Gagyi [3], Oliver Kocák, Patrik Racek [1], Damián Vernus [3]

Postrehy z lavičky:Po zlom vstupe do zápasu sa chlapci zmobilizovali a dokázali polčasový stav otočiť v náš prospech. Dostali sme len 20 gólov, ale znova veľa našich čistých šancí sme nepremenili. Napriek zdravotným ťažkostiam sme tento zápas vyhrali. Chlapci bojovali do posledných sekúnd. Som rád že všetci chlapci boli na ihrisku. Musíme ďalej pracovať na koncovke a zlepšiť útočný a obranný systém.Tieto body nás tešia aj kvôli tomu, že v dnešnom zápase nastúpilo našich 8 starších žiakov. Vo svojej súťaži zatiaľ odohrali iba 1 zápas, takže mali príležitosť nazbierať skúsenosti v dorasteneckej lige.

1. liga starší dorastenci, 5. kolo

Slavoj – ZEMPLÍN Trebišov – THA Martin 45:14 (23:5)

Zostava Trebišova: Peter Ceľuch, Erik Andrejko [2], Adam Antolík [10], Lukáš Torkos [6], Alex Zorvan [2], Dávid Toropila [10], Julián Frederik Peter [1], Patrik Szathmary [1], Samuel Nemet, Michal Bortňák [1], Samuel Handra [4], Stanislav Serbin [8]

Postrehy z lavičky: Dnes k nám prišiel súper, ktorý nám dovolil vyskúšať si rôzne herné a obranné kombinácie. Chlapci od začiatku zápasu hrali s chuťou a navzájom sa povzbudzovali a tešili sa z každého streleného gólu. Na ihrisku dostali veľa hracieho času všetci hráči. Týmto zápasom sme sa začali pripravovať na ďalšieho súpera.